ТОКМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Меню

Важливо

AmKU

NADS

UVPZp

AB

ZRCZ

DPAZO

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

ZOMR

DFSMJB

Щороку 14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли зупинити та обмежити руйнівну силу найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Дата 14 грудня обрана не випадково, адже саме у цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом - Днем ліквідатора.  

З нагоди цієї пам’ятної дати на Токмаччині відбулися урочисті заходи. Зібрання розпочалися покладанням квітів біля пам’ятної дошки працівникам органів внутрішніх справ учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Після цього настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Миколай відслужив поминальну панахиду за загиблими та померлими героями-ліквідаторами. Продовжились урочистості біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС. В заходах взяли участь  заступник голови РДА В.Братіщенко, керівники міста, ліквідатори аварії, представники підприємств та організацій міста та району, учнівська молодь, духовенство, громадськість.

Володимир Братіщенко у своїй промові наголосив: «…Нам ніколи не забути трагедії, яка спіткала нашу країну багато років тому. Ми завжди будемо пам’ятати день, коли наші герої, виконуючи свій професійний обов’язок, принесли себе у жертву, щоб у інших був шанс. День, який зламав долі багатьом людям та їх сім'ям. Нехай Чорнобильська трагедія завжди нагадує нам про цінності, що важливіші всього іншого в цьому світі. Кожного року ми зі сльозами на очах покладаємо до пам’ятного знаку квіти, приклоняючи голови перед світлою пам’яттю наших героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Нехай ніколи не зітреться пам’ять про цю трагедію, тому що це трагедія всього людства».

 Голова Громадської організації «Токмацьке міськрайонне об’єднання ветеранів Чорнобиля» Анатолій Третяк привітав присутніх з Днем ліквідатора, згадав  героїв, які ціною власного життя та здоров'я здійснили історичний подвиг в боротьбі з вселенською бідою та зупинили дію «розлюченого мирного атому»: «…Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.  Щиро бажаю всім вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч буде людська подяка за ваші добрі справи!». Слово також мав секретар міської ради О.Чуб.

Не оминула увагою такий важливий суспільний захід помічниця народного депутата України Сергія Валентирова Оксана Тар. У своєму виступі вона висловила слова подяки ліквідаторам та передала фінансову допомогу ГО «Токмацьке міськрайонне об’єднання ветеранів Чорнобиля», а також новорічні подарунки для дітей та онуків ліквідаторів від народного депутата.

Захід супроводжувався зворушливими словами, поетичними рядками у виконанні солістів аматорських колективів міського Будинку культури та ведучих заходу. Присутні хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих та померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Календар

<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Реєстрація

Про головне

KERP1

ugl

KERZ1

Gromadska Rada

DJ

Національний проект «Нове життя»

REMD

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»

Strategia

Запозичення під державні гарантії

MSRR

ZORM

Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015  роки

200-rokiv TG_Shevchenko

PNKh

ECO

Zapobigania_korypcia

ZOTIC

PROON

OSBB

ZOD_TRK

ZP

AB