ТОКМАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Меню

Важливо

AmKU

NADS

UVPZp

AB

ZRCZ

DPAZO

GUMNSUZp

PFZU

OCPVM

ZOMR

DFSMJB

Щороку 14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли зупинити та обмежити руйнівну силу найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Дата 14 грудня обрана не випадково, адже саме у цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом - Днем ліквідатора.  

З нагоди цієї пам’ятної дати на Токмаччині відбулися урочисті заходи. Зібрання розпочалися покладанням квітів біля пам’ятної дошки працівникам органів внутрішніх справ учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Після цього настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Миколай відслужив поминальну панахиду за загиблими та померлими героями-ліквідаторами. Продовжились урочистості біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС. В заходах взяли участь  заступник голови РДА В.Братіщенко, керівники міста, ліквідатори аварії, представники підприємств та організацій міста та району, учнівська молодь, духовенство, громадськість.

Володимир Братіщенко у своїй промові наголосив: «…Нам ніколи не забути трагедії, яка спіткала нашу країну багато років тому. Ми завжди будемо пам’ятати день, коли наші герої, виконуючи свій професійний обов’язок, принесли себе у жертву, щоб у інших був шанс. День, який зламав долі багатьом людям та їх сім'ям. Нехай Чорнобильська трагедія завжди нагадує нам про цінності, що важливіші всього іншого в цьому світі. Кожного року ми зі сльозами на очах покладаємо до пам’ятного знаку квіти, приклоняючи голови перед світлою пам’яттю наших героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Нехай ніколи не зітреться пам’ять про цю трагедію, тому що це трагедія всього людства».

 Голова Громадської організації «Токмацьке міськрайонне об’єднання ветеранів Чорнобиля» Анатолій Третяк привітав присутніх з Днем ліквідатора, згадав  героїв, які ціною власного життя та здоров'я здійснили історичний подвиг в боротьбі з вселенською бідою та зупинили дію «розлюченого мирного атому»: «…Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.  Щиро бажаю всім вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч буде людська подяка за ваші добрі справи!». Слово також мав секретар міської ради О.Чуб.

Не оминула увагою такий важливий суспільний захід помічниця народного депутата України Сергія Валентирова Оксана Тар. У своєму виступі вона висловила слова подяки ліквідаторам та передала фінансову допомогу ГО «Токмацьке міськрайонне об’єднання ветеранів Чорнобиля», а також новорічні подарунки для дітей та онуків ліквідаторів від народного депутата.

Захід супроводжувався зворушливими словами, поетичними рядками у виконанні солістів аматорських колективів міського Будинку культури та ведучих заходу. Присутні хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих та померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Шановні жителі Токмаччини!

Просимо вас надати благодійну допомогу фонду «Голос Народної Ради» для завершення благодійної акції «Глаза и уши наших воинов».

Метою благодійної акції є розробка, виготовлення, випробування та передача до підрозділів Збройних Сил України зразків нестандартного обладнання «Командирський блок» з комплектом розвідувальної техніки (безпілотні літальні апарати), необхідних для більш ефективного та безпечного виконання бойових завдань воїнами 55 окремої артилерійської бригади. Для доведення «Командного пункту» до повної бойової комплектації необхідно виготовити по 2 комплекти безпілотних літальних  апаратів типу «Крило» та «Октокоптер». Але завершення акції на даний момент не можливе, у зв’язку з відсутністю коштів.

За більш детальною інформацією звертатися до засновника проекту, директора благодійної організації «Благодійний фонд «Голос Народної Ради» Єрьоменко С.Г. за тел.0612-39-02-02, моб. 067-116-09-20, 095-674-41-03 та на електронну поштуЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Напередодні Нового року усі громадяни традиційно починають готуватись до Новорічних свят. Кожна родина мріє зібратися за новорічним столом біля ялинки. Нажаль, незаконне придбання, а саме вирубка або купівля несертифікованої «лісової красуні», може зіпсувати свято не тільки дітям, а й дорослим.

Варто відмітити, що поліція та інші контролюючі відомства завчасно розробили правила і умови заготівлі, перевезення та реалізації хвойних дерев, які дають можливість постачати на споживчий ринок новорічні ялинки на законних підставах. Зокрема, реалізація заготовлених ялинок дозволяється тільки при наявності на дереві пластикового чипу зі штрих-кодом або клейма Токмацького лісництва. А єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території району є товарно-транспортна накладна встановленого зразку, видана Токмацьким лісництвом.

У передноворічний період в районі, правоохоронці традиційно проводять заходи (рейди), метою яких є недопущення несанкціонованої вирубки хвойних дерев та їх реалізації.

Шановні громадяни! Нагадуємо Вам, що згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незаконну порубку, пошкодження і знищення лісових культур та молодняка можливе накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП).

Одночасно законодавством передбачено ще й стягнення за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами, яка з кожним роком збільшується. Відповідно до ст. 159 КУпАП «Порушення правил торгівлі на ринках», ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів», ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях», ст. 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» законодавством України передбачено виплату значного штрафу або громадські роботи.

Також підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Токмацька райдержадміністрація звертається до громадян з проханням бути обачними та розсудливими в питаннях придбання новорічних ялинок і в жодному разі не порушувати закон.

З метою ведення державного обліку, моніторингу та державного регулювання у сфері поводження з відходами, відповідно до ст. 5, 17, 26 Закону України “Про відходи”, постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 №2034 “Про затвердження порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів” (зі змінами та доповненнями), Токмацька районна державна адміністрація нагадує суб’єктам господарювання про необхідність проведення інвентаризації відходів та надання до облдержадміністрації Звіту про інвентаризацію джерел утворення відходів та відходів виробництва і споживання. 

14.12.2017 під головуванням голови районної ради Василя Мафтуляка відбулося пленарне засідання тридцять другої позачергової сесії райради сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь 14 депутатів (із 26 загального складу), заступник голови РДА В.Братіщенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. На сесії розглянуті   питання порядку денного, які були попередньо опрацьовані на спільному засіданні постійних комісій районної ради: про укладання Меморандуму про надання медичних послуг населенню м. Токмак та Токмацького району у 2018 році; про внесення змін до рішення районної ради від 11.03.2016 року № 2 «Про Програму підтримки функціонування Центру адміністративних послуг Токмацької районної державної адміністрації»; про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 23.12.2016 р. № 11 «Про районний бюджет на 2017 рік»

Питання порядку денного розглянуто та прийнято; питання про укладання Меморандуму про надання медичних послуг населенню м. Токмак та Токмацького району у 2018 році прийнято зі змінами.

14.12.2017 заступник голови райдержадміністрації Володимир Братіщенко провів засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. На засіданні члени комісії обговорили питання про продовження  терміну на проходження альтернативної (невійськової) служби мешканцю м.Молочанськ. Питання вирішено позитивно.

26 квітня 1986 року на енергоблоці № 4 Чорнобильської АЕС, яка розташована в двох кілометрах від міста Прип’ять та вісімнадцяти      кілометрах від міста Чорнобиль, стався вибух атомного реактора — одна з найбільших у світовій історії техногенних катастроф. Завдяки самовідданості і мужності ліквідаторів аварія була локалізована. У ліквідації катастрофи взяли участь до 900 000 людей.


14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Тепер у цей день в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС. Це визначено Указом Президентом України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року.
За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити
значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.

Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів. Ми шануємо та пам’ятаємо людей, які ліквідували наслідки аварії на чорнобильській атомній  електростанції. Ми шануємо та пам’ятаємо тих людей, які, незважаючи  на смертельну загрозу для свого життя, зробили все,  щоб захистити та вберегти мирних людей від жахливої біди – чорнобильської трагедії!

Ми вдячні вам, герої!

13.12.2017 під головуванням першого заступника голови РДА О.Шпак та за участі керівників структурних підрозділів РДА відбулося засідання робочої групи по розгляду комплексної оцінки  (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку Токмацького району за 9 місяців 2017 року.  На засіданні розглянуті підсумки комплексної оцінки  (рейтингу) результатів діяльності райдержадміністрації за 9 місяців 2017 року та обговоренні пропозиції щодо  удосконалення показників комплексної оцінки результатів діяльності. З метою ліквідації відставань рейтингових показників району та забезпечення його стабільного соціально-економічного розвитку прийнято рішення керівникам структурних підрозділів провести роботу з аналізу динаміки рейтингових показників, відповідно до закріплених розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.06.2016 № 156 «Про соціально-економічну ситуацію, комплексну оцінку (рейтинг) в Токмацькому районі», які використовуються у квартальних розрахунках та розробити низку заходів, спрямованих на їх покращення. Наголошено на необхідності звернути пильну увагу на ті напрями роботи, де спостерігається зниження рейтингових показників порівняно з попереднім періодом, також провести аналіз даних показників та розробити низку заходів, спрямованих на їх покращення.

Попередження фактів незаконної вирубки дерев у полезахисних лісосмугах.

На теперішній час у районі виникла гостра проблема щодо функціонування та збереження захисних лісових насаджень (полезахисних лісових смуг). Полезахисні лісові смуги - вирощені лісові насадження по межі засіяного поля.

Полезахисні лісові смуги захищають сільськогосподарські угіддя від несприятливих природних явищ: суховіїв, посух, хуртовин, водної і вітрової ерозії. Захисні насадження суттєво змінюють екологічну та біологічну ємкість території (чисельність і склад живих організмів), оберігають атмосферу від забруднення пилом, шкідливими газоподібними продуктами і від радіації, збагачують навколишнє середовище киснем, покращують якість вод та санітарний стан сільськогосподарських угідь, особливо при нинішньому широкому застосуванні добрив, пестицидів і інших хімічних засобів.

Нагадуємо, що знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень – тягне за собою відповідальність, передбачену статтями 65, 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» розраховується шкода заподіяна державі за самовільну порубку дерев.

Також згідно статті 246 «Незаконна порубка лісу» Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

З метою збереження полезахисних лісових смуг, райдержадміністрація закликає мешканців району не допускати незаконного знесення дерев у лісових смугах.

Календар

<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Реєстрація

Про головне

KERP1

ugl

KERZ1

Gromadska Rada

DJ

Національний проект «Нове життя»

REMD

Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»

Strategia

Запозичення під державні гарантії

MSRR

ZORM

Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015  роки

200-rokiv TG_Shevchenko

PNKh

ECO

Zapobigania_korypcia

ZOTIC

PROON

OSBB

ZOD_TRK

ZP

AB